Navigácia

  • Vianočné pečenie

    Vianočné pečenie

    V decembri sa žiaci V.B a VII.A pod vedením pani učiteľky Mgr.Lešundákovej a pána učiteľa Mgr.Vladimíra Imricha pustili do vianočného pečenia. Žiaci boli veľmi šikovní. V kuchynke krásne rozvoniavalo a celou chodbou  sa šírila perníková vôňa vianočného pečiva. Koláčiky boli odmenou pre triedu, ktorá  mala najkrajšiu vianočnú výzdobu a taktiež pre triedu, ktorá si najlepšie udržiavala čistotu.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Vianočná burza

    Vianočná burza

    21.12.2012 bol deň plný aktivít. Nad dverami do dielne visela tabuľa s názvom „Vianočná burza“. Keď žiaci otvorili dvere, čakali ich tam stoly plné rôznych vecí, ktoré si mohli za symbolické ceny kúpiť. Taktiež si mohli kúpiť oplátky a zemiakové placky, ktoré pripravili a priamo počas burzy piekli žiačky VII.A triedy. Akcia mala veľký úspech a po pár minútach bolo všetko vypredané. Vďaka patrí pánovi učiteľovi Mgr. Imrichovi, ktorý burzu pripravil.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Ruská päťka

    Ruská päťka

    19.12.2012 si žiaci piatych ročníkov zasúťažili a preverili si vedomosti z ruského jazyka. Rozdelili sa do skupín a začala sa olympiáda „Ruská päťka“. 21. decembra boli vyhlásené výsledky a víťazi boli odmenení diplomami a sladkou odmenou. Na 1.mieste boli žiačky z V.A: Kamila Oračková, Kristína Badžová, Martina Badžová a Kamila Oračková.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Výroba betlehemov

    Výroba betlehemov

    Posledný deň pred Vianocami 21.12.2012 si žiaci II. stupňa mohli zasúťažiť a svoju tvorivosť ukázať pri tvorbe Najkrajšieho betlehema. Každá trieda pracovala so svojím triednym učiteľom. Po ich vytvorení sa betlehemy ohodnotili a určili, ktoré tri z nich boli najkrajšie. Na 1.mieste bola V.A, na 2.mieste VI.A a na 3. mieste V.B. Žiakov za ich tvorivosť a snahu čakala sladká odmena.

                       Vypracovala: Mgr. Jana Hudáková

  • Vianočná besiedka a výroba perníkov

    Vianočná besiedka a výroba perníkov

    Najkrajšie sviatky roka privítali žiaci I. stupňa v Kežmarku dňa  21. 12.2012 tradičnými vinšami, riekankami, spevom a úsmevom, ktorý si vzájomne rozdávali.

    V tento deň tiež vyrobili perníky, ktoré upiekli z hnedého výkresu a mozgu my,  vyzdobili pomocou bielej pastelky. Pracovali sme usilovne niekoľko hodín a výsledok bol skutočne očarujúci. Svedčí o tom i fotografia.

  • Zimná výzdoba

    Zimná výzdoba

    Žiaci I. stupňa v Kežmarku si pod vedením učiteliek výtvarnej výchovy zhotovili práce so zimnou a vianočnou témou.

  • Zimná a vianočná výzdoba

    Zimná a vianočná výzdoba

    Počas hodín výtvarnej výchovy ale aj krúžkov žiaci vytvorili rôzne dekorácie, ikebany, ozdoby, namaľovali krásne obrázky a vyzdobili nimi priestory našej školy. Chodby aj triedy 2.stupňa dýchajú vianočnou a zimnou tematikou.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Vianoce pod Tatrami

    Vianoce pod Tatrami

    Ako každý rok vo vianočnom čase Mestské kultúrne stredisko v Kežmarku pod záštitou primátora mesta organizuje výtvarnú výstavu prác žiakov základných a stredných škôl pod názvom „Vianoce pod Tatrami“. Výstava je realizovaná v galérii Barónka Kežmarok. Tejto výstavy sa zúčastnila aj naša škola, ktorá sa môže pochváliť peknými a zaujímavými prácami. Poďakovanie patrí všetkým učiteľom, ktorí prispeli prácami svojich žiakov. Zodpovedné za inštaláciu v Barónke: Mgr. M. Ivančáková, Mgr. K. Pitoňáková

     

    4. 12. 2012

    Spracovala: Mgr. K. Pitoňáková

  • Vianočné vystúpenie v Kežmarku

    Vianočné vystúpenie v Kežmarku

    Všetci žiaci 2.stupňa spolu s učiteľmi sa vybrali 11.12.2012 do Kežmarku na celodennú exkurziu. Žiaci končiacich ročníkov navštívili Strednú umeleckú školu v Kežmarku, kde bol Deň otvorených dverí. Potom sa žiaci zúčastnili tvorivých dielní na hrade, kde vytvorili rôzne krásne vianočné ozdoby. Veľmi sa im tam páčilo, odmenou bola pochvala od lektoriek múzea a mohli si pozrieť výstavu veteránov. Neobišli ani výstavnú sieň v Barónke a pozreli si práce žiakov našej školy. Exkurzia sa zavŕšila vianočným vystúpením na námestí v Kežmarku.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Svätý Mikuláš

    Svätý Mikuláš

    Dňa 6. 12. 2012 prišiel z ďalekej krajiny Mikuláš do III. B, kde obdaroval všetky dobré deti sladkosťami a ovocím. Deti sa Mikulášovi poďakovali básničkou a na záver mu všetci spoločne zaspievali pesničku „Mikulášku, dobrý strýčku...“

    6.12.2012 aj našu školu navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi čertíkmi. Žiaci sa už od rána tešili. Čerti žiakov trošku „okrášlili“ svojimi čiernymi farbami a Mikuláš ich  obdaroval sladkou odmenou.  Aj žiaci sa poďakovali Mikulášovi buď pesničkou alebo básničkou. V tento deň si chlapci zahrali Mikulášsky futbalový turnaj a dievčatá zdobili triedy zimnými a vianočnými ozdobami.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Pečieme si perníčky...

    Pečieme si perníčky...

    Dňa 4. 12. 2012 k predvianočnej nálade v III. B a I.A  neprispeli iba vianočné básne a piesne, ale aj edukačná aktivita spojená s vlastnoručnou tvorbou prípravy a pečenia perníkov.    Do aktivity sa zapojili a pomáhali  mamičky žiakov tretieho ročníka: Matúša Badžu, Barborky Oračkovej a Aleša Gábora. Zručné boli hlavne dievčatá, ale ani chlapci sa nedali zahanbiť. Z upečených perníkov mali veľkú radosť. Hneď si na nich aj pochutnali s uvareným ovocným čajíkom.

  • Svetový deň duševného zdravia

    Svetový deň duševného zdravia

    Svetový deň duševného zdravia si žiaci I. stupňa z  Oktanu  pripomenuli 10. októbra návštevou CPPPaP. Pani Mgr. Slávka Varšová s jednotlivými skupinami zrealizovala besedu na podporou duševného zdravia v oblasti prevencie a eliminácie negatívneho správania v kolektíve. Beseda veľmi páčila.

  • Ochrana prírody a recyklácia odpadu

    Ochrana prírody a recyklácia odpadu

    Žiaci III. B, vysunuté pracovisko na Slavkovskej ulici v Kežmarku – oktan sa zapojili do akcie v mesiaci november „ týždeň recyklovania odpadov“. Tento týždeň ukončili tvorbou plagátu pod názvom – „Ochrana prírody“ a vytváraním produktov z odpadového materiálu.

  • Tvorivé dielne v škole a na hrade v Kežmarku

    Tvorivé   dielne v škole a na hrade v Kežmarku

    Dňa 23. 11. 2012 sme  uskutočnili v škole tvorivé dielne s vianočnou tematikou. Zúčastnili sa ich žiaci 0. až 4. ročníka a špeciálne triedy .Žiaci vytvorili pekné ozdoby k Vianociam, ktorými si vyzdobili svoje triedy a chodby. Žiakov táto aktivita veľmi zaujala. Žiaci III. B, I. – IV. C špec., IV:A, II.A a III.A triedy sa dňa 10.12. 2012 zúčastnili na tvorivých dielňach v kežmarskom hrade. Aktivita bola venovaná vianočným  zvykom v minulosti a dnes. Vyrábali z papiera anjelikov a salónky na vianočný stromček hradného  nádvoria. Pri práci počúvali vianočné koledy a na záver zarecitovali básne s vianočnou tematikou a spievali koledy. Spoločne si v tento deň pozreli i výstavu prác žiakov vo výstavnej sieni v galérii Barónka v Kežmarku.

  • Testovanie 5

    Testovanie 5

    Dňa 19. novembra sa na našej škole uskutočnilo testovanie žiakov 5. ročníka. V tomto školskom roku navštevuje 5. ročník 34 žiakov. Testovania 5 sa zúčastnilo 32 žiakov (2 žiaci sa nezúčastnili testovania z dôvodu ich mentálneho postihnutia). Toto testovanie prebiehalo v dvoch triedach v priestoroch budovy Pradiarne. Pedagogický dozor nad žiakmi vykonávala v V.A triede Mgr. Katarína Hutyrová a v V.B triede Mgr. Katarína Pitoňáková. Školským koordinátorom testovania 5 bola Mgr. Dagmar Wagnerová.     

    Vypracovala: Mgr. Katarína Hutyrová

  • Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí

    Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí

    19. 11. Výtvarné práce na tému : „Môj domov“

    Žiaci – I. stupňa: Trieda II. A pod vedením  Mgr. M. Ivančákovej sa spoločne so žiakmi rozprávali  o ich predstavách- snoch, aké by chceli mať svoje miesto v dome / detskú izbu/ čo im tam chýba, čo sa im páči, čo by vymenili, a čo by nechali tak ako majú vo svojom dome. Svoje  vysnívané domi žiaci vytvorili z odpadového materiálu. Teraz krášli ich triedu.

    Trieda III. B pod vedením Mgr. Z. Slamenej sa do aktivity zapojili žiačky:  Laura Oračková, Veronika Bartošová a Nikola Badžová z oktanu – Namaľovali svoj domov v ktorom bývajú a bola použitá individuálna organizačná činnosť.

    Trieda IV. B pod vedením Mgr. L. Pitoňákovej vytvorili výtvarné práce môj domov, ktoré skrášľujú ich triedu.

    Žiaci II. stupňa, trieda: VI. B.,VII. B., IX. B pod vedením Mgr. Pitoňákovej pripravili výtvarné práce k danej téme, ktoré zdobia priestory školy v Pradiarni. 

    4. 12. 2012

    Vypracovala: Mgr. K. Pitoňáková

  • Medzinárodný deň školských knižníc

    Medzinárodný deň školských knižníc

    Dňa 24.10.2012  žiaci I. stupňa navštívili Mestskú knižnicu v Kežmarku, kde si vypočuli  čítanú rozprávku O dvanástich mesiačikoch   a potom mali možnosť poprezerať si rôzne knihy , ktoré sa nachádzajú v mestskej knižnici. Niektoré triedy navštívili  školskú knižnicu, kde si vypočuli čítanú rozprávku o Červenej čiapočke a iné rozprávky, následne si vyfarbili obrázky k daným rozprávkam.  

  • Európsky týždeň boja proti drogám

    Európsky týždeň boja  proti drogám

    18. 11. Medzinárodný deň bez fajčenia.

    Žiaci II. stupňa pod vedením všetkých učiteľov sa aktívne podujali pripraviť rôzne propagačné materiály, plagáty a výtvarné práce, ktoré sú vystavené v priestoroch školy v Pradiarni. Učitelia besedovali so žiakmi o drogách s cieľom poukázať na celosvetový rast ťažko chorých ľudí na rakovinu a podporovať boj proti rakovine. Postupne si  žiaci pozreli prezentáciu: „Fajčenie vraždiaci návyk“.

    4. 12. 2012

    Vypracovala:  Mgr. K. Pitoňáková

  • Červené stužky

    Červené stužky

    Červené stužky je názov celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva SR (v rámci rozvojového projektu „Zdravie v školách“), Krajského školského úradu v Žiline a pod záštitou primátora mesta Žiliny Ivana Harmana organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline. Hlavným odborným garantom kampane je Národné referenčné centrum pre prevenciu HIV/AIDS v Bratislave.

    V školskom roku 2012/2013 sme sa zapojili do VI. ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky. V rámci  kampane žiaci  zamerali svoju pozornosť na interaktívne činnosti a besedy o HIV/AIDS, prevencie rôznych druhov závislostí. Zapojili sa aj do celoslovenskej výtvarnej súťaže v tvorbe pohľadníc pre základné školy. Zodpovedná za kampaň projektu Mgr. D. Chorogwická.

     

    4. 12. 2012

    Vypracovala: Mgr. K. Pitoňáková

  • Besedy s psychologičkami

    Besedy s psychologičkami

    Dňa 12.12.2012 sa na druhom stupni našej školy uskutočnilo stretnutie žiakov s pracovníčkami CPPPaP v Kežmarku. Cieľom stretnutia bola realizácia besied na témy:

    Červené stužky (IX.A, IX.B)

    Voľba povolania (všetci končiaci žiaci)

    Prevencia drogových závislostí (VII.A, VIII.A)

    Riziká práce v zahraničí (VIII.A, IX.B, IX.A)

     

    Dátum: 13.12.2012                                                             Spracovala: Mgr. Katarína Hutyrová

strana:

Novinky

Kontakt

  • ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
    05976 Stráne pod Tatrami, 33
  • Kancelária ZŠ s MŠ: 0948 294 299

Fotogaléria