Navigácia

  • Vianočný čas

    Vianočný čas

    Vianočný čas nastal a naši žiaci si tieto krásne chvíle spríjemnili výtvarnými prácami, ktorými ozdobili svoje triedy a chodby. Možno sa budú páčiť aj Vám. Pozri obrázky

  • ENV – Separovaný odpad

    ENV – Separovaný odpad

    V mesiaci november sme realizovali aktivitu, ako možno využiť odpadový materiál a vytvoriť z neho nový produkt.  Učiť žiakov recyklovať odpad. Vedieť prečo je dôležité separovať a možnosti ďalšieho využitia. Prevziať zodpovednosť za správanie, ktoré zabezpečí trvalo udržateľný život na Zemi.

    Dosiahnuť, aby žiaci samostatnou iniciatívou ochraňovali a zveľaďovali prírodu.

    Zapojili sa: Mgr. Vaverčáková, Mgr. Biela, Mgr. Slamená, Mgr. Purdešová, Mgr. Ivančáková

    Vypracovala: Koordinátorka pre ENV M. Ivančáková  

  • Deklarácia práv dieťaťa

    Deklarácia práv dieťaťa

    V mesiaci november sme si v rámci Ľudských práv pripomenuli na hodine výtvarnej výchovy aktivitu „Deklarácia práv dieťaťa“. Pri tejto príležitosti si žiaci III. A triedy pod vedením p. uč. Mgr. M. Purdešovej porozprávali o právach detí. Žiaci si s tr. učiteľkou vysvetlili jednotlivé práva a výtvarne ich spracovali. Vytvorili akvárium s rybyčkami, z ktorých každá ryba si niesla svoje právo. Táto aktivita sa žiakom páčila, pretože mali možnosť prejaviť sa tvorivo a kreatívne a ich výsledkom bola pekná spoločná práca.

    Mgr. M. Purdešová

  • Pravidlá triedy a slušného správania

    Pravidlá triedy a slušného správania

    V mesiaci október 2012 sme si v rámci Ľudských práv pripomenuli aktivitu „pravidlá triedy a slušného správania“ prostredníctvom dramatizácie rozprávky: „Domček, domček kto v tebe býva“. Pri tejto príležitosti žiaci 0.C triedy pod vedením p. uč. Mgr. A. Bielej, si na hodine komunikačných zručností porozprávali o pravidlách v triede, ako sa správať voči spolužiakom a vyučujúcim a v rámci toho si zahrali zvieraciu rozprávku, v ktorej si nacvičili pravidlá slušného správania, ako napríklad, zaklopať, slušne sa opýtať, odpovedať celou vetou, poďakovať sa .... Táto aktivita sa žiakom veľmi páčila, pretože mali možnosť uplatniť svoje praktické zručnosti a výsledný produkt ich nielen pobavil a potešil, ale aj obohatil o nové poznatky a žiaci  mali aj možnosť zhodnotiť svoju činnosť.

      Mgr. A. Biela

  • Aktivity šk. rok 2012/2013 0.C

    Aktivity   šk. rok 2012/2013    0.C

    V mesiaci september 2012 sme si v rámci ENV pripomenuli „alternatívne zdroje energie“. Pri tejto príležitosti žiaci 0.C triedy pod vedením p. uč. Mgr. A. Bielej, si na hodine pracovného vyučovania porozprávali o dôležitosti vetra a o využívaní veternej energie a spoločne si zhotovili papierové vrtuľky, na základe čoho žiaci zistili, že na ich fungovanie, aby sa krútili je potrebná veterná energia alebo prípadne aj ľudská energia – fúkanie. Táto aktivita sa žiakom veľmi páčila, pretože mali možnosť uplatniť svoje praktické zručnosti a výsledný produkt ich nielen pobavil a potešil, ale aj obohatil o nové poznatky a žiaci  mali aj možnosť zhodnotiť svoju prácu.

        Mgr. A. Biela

  • Navštívili sme knižnicu a múzeum

    Navštívili sme knižnicu a múzeum

    Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý si pripomíname 24. októbra sa žiaci V.A a VI.B zúčastnili dňa 23. októbra školskej akcie s názvom „Navštívili sme knižnicu a múzeum“ pod pedagogickým dozorom Mgr. Jany Dulebovej a Mgr. Ivany Bilej. Počas exkurzie v mestskej knižnici sa žiaci oboznámili nielen s pojmami súvisiacimi s knihou a knižnicou, ale návštevu si spríjemnili i zážitkovým čítaním. V Kežmarskom hrade sme absolvovali vyučovaciu hodinu o múzeu, ktorej súčasťou bola i prehliadka hradu.

    Vypracovala: Mgr. Jana Dulebová

  • Výtvarná súťaž - Športom proti obezite

    Výtvarná súťaž - Športom proti obezite

    Žiaci na I. stupni  sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorá prebiehala v októbri. Najprv prebehli triedne kolá, z ktorých učitelia vybrali po 3 najlepšie práce z každej triedy. Učitelia zodpovední za výtvarnú súťaž -  Mgr. A. Biela,  Mgr. L. Pitoňáková,   Mgr. A. Suchá ,   zozbierali výtvarné práce a 31. 10. 2012 vyhodnotili v dvoch kategóriách .                                                                  

    I. kategória 0.a 1. ročník –                                                                                                                                     1. Michaela Badžová- I. C,  2. Šarlota Oračková- 0. C,  3. Klaudia Badžová – 0. C                                     II. kategória 2. až 4. ročník.  –                                                                                                                               1. Sára Mirgová – 2.A,         2. Maroš Badžo – 4. A,   3. Ondrej Badžo -  4.A.                                                                                              

  • SVETOVÝ DEŇ OCHRANY ZVIERAT

    SVETOVÝ DEŇ OCHRANY ZVIERAT
    4. 10. 2012

    Prvýkrát bol oslavovaný v roku 1931 vo Florencii počas stretnutia ekológov. Tento deň bol vybraný, pretože naň pripadá sviatok sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat a je patrónom zvierat a ekológov.  Zvieratá, hoci nevedia svoje pocity a potreby formulovať do slov, majú ako každá živá bytosť právo na citlivé zaobchádzanie.  V tento deň si žiaci besedou, rozprávkou, maľbami pripomenuli, ako sa majú správať k domácim, či voľne žijúcim zvieratám.  Svojou tvorbou chceli podporiť tento deň. Pozri foto.

     

  • Október – mesiac úcty k starším

    Október – mesiac úcty k starším

    Poslaním školy je výchova a vzdelávanie detí ale aj vštepovanie základných morálnych vlastností, ako je úcta k starým rodičom a spoluobčanom. Aj žiaci našej školy si pod vedením učiteliek (Mgr.Bilá, Mgr.Dulebová, Mgr.Chorogwická, Mgr.Mačugová, Mgr.Pitoňáková) pripravili na znak vďaky a úcty kultúrny program. Vystúpenie sa konalo 24.10.2012 v sále v Stráňach pod Tatrami. Celý program začal príhovorom. V pásme boli prednesené básne venované starým rodičom. Žiaci zaspievali slovenské piesne ale aj ruskú pesničku, zatancovali tanec klasický – polku, ale aj tanec moderný, v ktorom prejavili samých seba. A takto veselo sme program ukončili. Veľké poďakovanie patrí všetkým učiteľom, ktorí žiakov pripravovali, ale aj samotným žiakom.

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

  • Účelové cvičenie na ochranu života a zdravia

    Účelové cvičenie na ochranu života a zdravia

    Účelové cvičenie k ochrane života a zdravia pre žiakov 2. stupňa ZŠ s MŠ v Stráňach pod Tatrami sa uskutočnilo dňa 9.10.2012 v Pradiarni pri horárni v Kežmarku.

    Príprava žiakov na ÚC bola vykonaná 8.10.2012 triednymi učiteľmi. V priebehu prípravy žiakov bol vyhlásený poplach „ HORÍ ! ” Žiaci sa disciplinovane zhromaždili pred budovu školy. Učitelia zobrali so sebou triednu knihu a klasifikačný hárok.

           Po ukončení Účelového cvičenia bolo vyhodnotenie tried podľa počtu získaných bodov na jednotlivých stanovištiach:

      1. miesto: IX. A                    27 bodov

      2. miesto: V. A                     24 bodov

      3. miesto: VI.B                     23 bodov

      4. miesto: VI.A                     22 bodov

      5. miesto: VIII.A                  21 bodov                   

                       VII. A                   21 bodov

      6. miesto: V. B                      20 bodov

     

      7. miesto: IX.B                      17 bodo

    Vypracoval: Mgr.Vladimír Imrich

  • Burza stredných škôl

    Burza stredných škôl

    Dňa 18. 10. 2012  sa končiaci žiaci našej školy zúčastnili Burzy stredných škôl, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Hotelovej akadémie O. Brucknera v Kežmarku. Podujatie organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Kežmarku.

    Burza informácií bola zameraná na poskytovanie informácií o možnostiach štúdia na stredných školách, ich študijného zamerania a prezentáciu stredných škôl okresu Kežmarok, Poprad, Levoča, Spišská Nová Ves a Stará Ľubovňa.

    Mgr. D. Chorogwická, Mgr. P. Štefaňák

  • Jesenná výzdoba školy

    Jesenná výzdoba školy

    Žiaci zo záujmového útvaru „Šikovníček“ pod vedením pani učiteľky Mgr.Ivany Bilej sa hneď ako nastúpila pani jeseň pustili do výzdoby školy. Počas krúžku usilovne pracovali a vytvorili krásne jesenné ikebany, ktoré zdobia triedy v budove Pradiarne. Žiaci IX.A vytvorili z tekvice krásneho jesenného strašiaka, ktorý zdobí chodbu našej školy. A na záver ešte vyzdobili všetky dvere tried jesennými vencami z prírodných materiálov. Žiaci pod vedením pána učiteľa Mgr.Vladimíra Imricha a pani učiteľky Mgr.Jany Hudákovej taktiež prispeli k jesennej výzdobe školy. Počas krúžkov vyrezali zo žiakmi rôzne tekvice a tie sa naaranžovali pri dverách zborovne. No a nesmieme zabudnúť ani na učiteľky výtvarnej výchovy, ktoré na hodinách namaľovali veľmi pekné jesenné výkresy a vyzdobili nimi triedy.

                                                                                                     Vypracovala. Mgr.Ivana Bilá

  • Svetový deň zdravej výživy

    Svetový deň zdravej výživy
    16. 10. 2012

    Dňa 16. októbra 2012 si žiaci našej školy spolu s triednymi učiteľmi pripravili svoj školský "Deň zdravej výživy".

    Predprípravou bola jesenná výzdoba školskej chodby, ktorá sa premenila na miesto, kde sme mohli obdivovať a spoznávať plody našich záhrad a sadov.
    Žiaci si v priebehu dňa vypočuli prednášky o správnych zásadách zdravej výživy a stravovania, tiredili potraviny na zdravé a nezdravé, vyhľadávali v knihách recepty z ovocia a zeleniny, zostavili pyramídu zdravia a pripravili ,,Ovocnú hostinu“. Neskôr si žiaci vytvorili plagáty, ktoré umiestnili v centrálnej chodbe školy.

    Po pozitívnych ohlasoch veríme, že "Deň zdravej výživy" sa bude na našej škole pravidelne každý rok opakovať.

  • Šarkanisko

    Šarkanisko

    Počas týchto jesenných dní si žiaci spríjemnili popoludnie púšťaním šarkanov. Žiaci si priniesli šarkanov z domu , ale  výborne lietali aj zhotovené šarkany. Akciu sme zakončili teplým čajom.Viď foto...

  • Svetový deň mlieka na školách, pod heslom „Pijeme mlieko odmietame alkohol“

    Svetový deň mlieka na školách, pod heslom „Pijeme mlieko odmietame alkohol“
    28. 9. 2012

    Zapojili sa učitelia II. stupňa : Mgr. Pitoňáková, Mgr. Dulebová, Mgr. Bilá, Mgr. Hutyrová, Mgr. Mačugová. Žiaci postupne zisťovali, aké dôležité je pitie mlieka v živote človeka, a ako správne odolať pokušeniu piť alkohol v mladom veku. Žiaci sledovali prezentáciu o výrobe mlieka, neskôr tvorili rôzne dekorácie z mliečnych obalov, robotov, projekty o výrobe mlieka, mliečne recepty, básničky, lexika mliečnych výrobkov v cudzom jazyku  a pod.

    Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková

  • Európsky deň jazykov

    Európsky deň jazykov

    Žiaci našej školy sa svojimi aktivitami zapojili do podujatia pod názvom „Európsky deň jazykov“, ktorý pripadol na stredu 26.septembra 2012. Všetci žiaci 2. stupňa v tento deň pilne pracovali. Pod vedením pani učiteľky Mgr.Ivany Bilej  žiaci takmer všetkých tried spoločnými silami vytvorili obrovský projekt pod názvom „Cestička jazykov“, ktorý zdobí chodbu našej školy. Dominantou projektu je veľký strom, ktorý namaľovali žiačky IX.A. Do projektu sa zapojila aj pani učiteľka Mgr.Jana Dulebová na hodinách slovenského jazyka a pani učiteľka Mgr.Katarína Pitoňáková na hodine ruského jazyka.

    Vypracovala: Mgr.Ivana Bilá

  • Obnoviteľné zdroje energie

    Obnoviteľné zdroje energie

    V mesiaci september 2012 sme si v rámci ENV pripomenuli Obnoviteľné zdroje energie (OZE)   efektívne využívajú prírodné zdroje ako slnečné žiarenie, vietor, dážď, morské vlny a geotermálne teplo ktoré sú prirodzene obnovované.  

    Technológie obnoviteľných zdrojov energie zahŕňajú slnečnú energiu, energiu vetra, energiu vody, biomasu a napokon v doprave biopalivá.

    Vypracoval: koordinátor pre ENV Mgr. M. Ivančáková

  • Začiatok školského roka v 0.A a 0.B

    Začiatok školského roka v 0.A a 0.B

    Na začiatku školského roka sme slávnostne uvítali nových žiakov nultých ročníkov.

    O.A Mgr. J. Vaverčáková, O.B Mgr. E. Špinková

  • Rozlúčka deviatakov

    Rozlúčka deviatakov
    26. 6. 2012

    Končí sa ďalší školský rok a nám deviatakom prichodí rozlúčiť sa s našou milou školou. Ďakujeme všetkým učiteľom, pani riaditeľke a našim zástupkyniam,  ktoré bdeli nad našim vzdelaním a snažili sa o to aby z nás vyrástli čestní občania našej vlasti. Viď FOTO...

  • Najlepší čitateľ – šk.rok 2011/12

    Najlepší čitateľ – šk.rok 2011/12

    V mesiaci jún žiaci I. stupňa súťažili o najlepšieho čitateľa triedy .

    Najlepšími čitateľmi  tried sú títo žiaci:

    1.A –  Michal Oračko   , 1. B – Dominika Badžová ,   1. C -  Róbert Badžo ,                                    

    2. A   - Magdaléna Badžová ,     2. B – Laura Oračková,   2. C šp. – Svetlana Oračková ,                                                                 

    3. A –  Erik Pompa   3. B  - Juraj Badžo                                                                                                  

    4. A -  Stela Oračková ,   4. B – Anežka Badžová

strana:

Novinky

Kontakt

  • ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
    05976 Stráne pod Tatrami, 33
  • Kancelária ZŠ s MŠ: 0948 294 299

Fotogaléria