Dňa 22.júna 2012 sa uskutočnil školský výlet do Kaštieľa Strážky venovaný Medzinárodnému dňu nevinných detských obetí agresie.
Exkurzia sa uskutočnila pod mottom: Ako zmysluplne tráviť voľný čas.
Výletu sa zúčastnili žiaci 2. stupňa. Po prehliadke kaštieľa nám zamestnanci pripravili tvorivú dielňu, kde úlohou žiakov bolo vytvoriť veľký strom zo svojich rúk. Na záver sa žiaci poprechádzali po parku.
Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá
Dňa 19. júna sa uskutočnil školský výlet najlepších žiakov II. stupňa. Odmenou bola exkurzia do skanzénu a prehliadka hradu Stará Ľubovňa. V hrade si žiaci pozreli vystúpenie sokoliarov, ktoré malo velký úspech a neopakovatelný zážitok.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
Cieľ aktivity: Aktivita bola zameraná na ochranu životného prostredia a živočíchov žijúcich vo vode . Besedou mali učitelia priblížiť žiakom život veľrýb, ako sa záchranári starajú o prežitie morských živočíchov.
Koordinátor: Mgr. M. Ivančáková
V rámci Svetového dňa veľrýb na hodine výtvarnej výchovy žiaci 4. A triedy maľovali a tvorili veľryby a pripomenuli sme si potrebu ochany morských živočíchov. Viď foto...
Tr.uč. Bc. Mgr. Alena Biela
Dňa 14. 6. 2012 sa uskutočnil na našej škole výchovný koncert pod názvom „Čo je veľa, to je veľa“. Vystupovali v ňom známe osobnosti ako Jaro Gažo – spevák a muzikálový herec a Radko Pažej – profesionálny moderátor. Hovorené slovo dopĺňali piesne a prezentácie o medziľudských vzťahoch a šikane.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
Tak, ako každý rok, aj tento rok sme si 1. júna pripomenuli Medzinárodný deň detí. Žiaci spolu s učiteľmi na druhom stupni si tento deň pripomenuli a uctili formou športového dňa, v ktorom žiaci súťažili v rôznych disciplínach, ako napr.: Pretláčanie chrbtami, Zdvihni sa zo zeme, Preťahovanie lanom, Jazda zručnosti s fúrikom, Slony, Beh s lyžicou a Hod na cieľ. Po skvelom kolektívnom výkone boli všetci žiaci odmenení sladkou odmenou. Nakoniec chlapci ako správni športovci ukázali svoju šikovnosť vo futbalovom turnaji. Skvelé momentky z akcie sú zachytené fotoaparátom vo Fotoalbume.
Zodpovední: Mgr. Vladimír Imrich, Mgr. Peter Štefaňák
Vypracoval: Mgr. Peter Štefaňák
Žiaci IV. A si pozreli prezentáciu o škodlivých účinkoch fajčenia a následne zhotovili niekoľko plagátov. Viď fotoalbum.
Výtvarná súťaž žiakov pod názvom : „Deti maľujú vojakov“
Žiaci II. stupňa sa zúčastnili 11. ročníka výtvarnej súťaže vyhlásenej mesačníkom Ministerstva obrany SR OBRANA na tému: „Deti maľujú vojakov“. V tejto kategórii v školskom kole bolo ocenených viacero výtvarných prác a najkrajšie práce našich žiakov boli odoslané do Bratislavy. Výtvarná súťaž sa žiakom veľmi páčila o čom svedčí aj výstava prác v triedach našej školy.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
24. 5. 2012
Dňa 30. 4. 2012 sa uskutočnilo účelové cvičenie k ochrane života a zdravia pre žiakov 2. stupňa ZŠ s MŠ v Stráňach pod Tatrami. Žiaci sa striedali po triedach na štyroch stanovištiach, na ktorých učitelia preverovali vedomosti a praktické zručnosti v oblasti riešenia mimoriadnych situácií, pohyb a pobyt v prírode, zdravotná príprava a výchova k bezpečnému správaniu.
Účelového cvičenia sa zúčastnilo103 žiakov.
Po ukončení Účelového cvičenia bolo vyhodnotenie tried podľa počtu získaných bodov na jednotlivých stanovištiach:
1. miesto: IX. A 32 bodov
2. miesto: VII. A 31 bodov
3. miesto: VIII. A 30 bodov
4. miesto: VIII. B 29 bodov
V. B 29 bodov
5. miesto: VI. A 28 bodov
VI. B 28 bodov
6. miesto: V. A 27 bodov
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
20. 5. 2012
Pani zima už dávno stratila svoju moc, a preto sme rýchlo vymenili zimnú výzdobu za novú, sviežu, farebnú jarnú výzdobu. Žiaci si pod vedením učiteľov na hodinách výtvarnej výchovy zhotovili rôzne jarné motívy, výkresy a kvety. Tie boli následne inštalované do tried. Navyše v období Veľkej noci boli triedy vyzdobené aj prácami s veľkonočnou tematikou.
Vypracovala: Mgr.Ivana Bilá
24.5.2012
29.apríl Deň stromov – zasaď strom. Myšlienka Dňa stromov vznikla pôvodne v 19. storočí v americkom štáte Nebraska. Aj naša škola sa aktívne zapojila do tejto akcie. Žiaci 1. a 2. stupňa vysadili v okolí školy pri lese stromčeky, čím prispeli k zveľadeniu prírody. Deťom sa akcia veľmi páčila. Získali svoj strom - „nového kamaráta“, o ktorého sa majú vzorne starať.
Poďakovanie patrí pani učiteľke Mirke Pitoňákovej, ktorá zabezpečila sadenice stromčekov.
Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá
25.5.2012
Žiaci 2. stupňa prispeli svojimi kresbami zvieratiek do akcie „Dobrého anjela“, n.o. „Ak nemôžu ísť deti do ZOO, pošlite ZOO k nim!“. Akcia je na podporu detských onkologických pacientov ku Dňu detí. Obrázky boli zaslané poštou do nadácie „Dobrý anjel“.
Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá
24.5.2012
Deň narcisov v tomto roku pripadol na 13.apríl, a hoci to bol "piatok trinásteho", bol to deň plný pozitívnych emóci, zážitkov a udalostí. Deň narcisov je finančná zbierka Ligy proti rakovine. Vyzbierané finančné prostriedky slúžia na podporu onkologických pacientov a ich rodín. V tento deň celú verejnosť spájal nielen narcis – symbol zbierky, ale aj headline: „13. apríla môže pomôcť každý“ .
Spolupatričnosť s onkologickými pacientmi mohli ľudia v uliciach slovenských miest a obcí vyjadrovať pripnutím narcisu na svoj odev a svojím dobrovoľným finančným príspevkom.
Aj žiaci našej školy symbolicky prispeli k tomuto dňu. Rozprávali si o význame tohto dňa, kreslili narcisy a vytvorili projekt, ktorým vyjadrili svoju spolupatričnosť.
Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá
24.5.2012
Pri príležitosti sviatku „Deň matiek“ si žiaci II. stupňa pripravili program, malé darčeky a svojimi výtvarnými prácami vyzdobili priestory školy v pradiarni.
Spracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
24. 5. 2012
Súťaž v maľovaní žiakov „Civilná ochrana očami detí“
Žiaci II. stupňa sa zúčastnili školského a obvodového kola výtvarnej súťaže „Civilná ochrana očami detí“ na tému: Mimoriadna udalosť - živelné pohromy, havárie, katastrofy. V tejto súťaži pracovalo 60 žiakov 5. a 6. ročníkov v kategórii 5.-9. ročník ( II. stupeň). V tejto kategórii v školskom kole bolo ocenených 6 výtvarných prác našich žiakov a zároveň boli odoslané na obvodové kolo do Kežmarku.. Výtvarná súťaž sa žiakom veľmi páčila o čom svedčí aj výstava v našej škole.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
23.5. 2012
V tento deň žiaci 0. – 4. ročníka uskutočnili vychádzky do prírody a zorganizovali súťaž v behu o najlepšieho bežca triedy.
Najrýchlejší bežci tried sú títo žiaci:
0.A – Juraj Pompa, 0. B – Kristína Oračková , 0. C Ján Mirga 1.A – Justína Oračková , 1. B - Alex Pompa ,1. C - Róbert Badžo , 2. A - Ján Badžo, 2. B – Jakub Oračko, 3. A – Badžo Ondrej, 3. B - Oračko Denis , 4. A – Kamila Oračková, 4. B – Oračko Kristián
Špeciálne triedy:
2. B šp. – Mirga Adrián, 2. C šp. - 4. B šp. – Mišalko Adrián
Pri príležitosti Dňa Zeme sme so žiakmi V.A, V.B, VIII.A a IX.A venovali hodiny literatúry nielen zážitkovému čítaniu básní o Zemi, o vlasti i o domove, ale i tvorbe básničiek. Zážitková práca s literárnym textom spočívala v jeho čítaní, porozumení, vysvetlení pojmov, skrytých významov a v stotožnení sa s textom. Následne si žiaci na základe vlastného zážitku vybrali zaujímavú pasáž, ktorú výtvarne stvárnili. Pozri foto.
Vypracovala: Mgr. Jana Dulebová
Zodpovedná: Mgr. Jana Dulebová
V rámci tejto aktivity sme sa zapojili I. a II. stupeň do vysádzania stromčekov. Cieľom bolo, aby žiaci pochopili, aké dôležité je pre nás zdravé životné prostredie. Naučili sa chrániť lesné zvieratá, okolitú prírodu. Vysádzanie stromčekov bolo pre mnohých novou a príjemnou skúsenosťou.
Vypracovala: Mgr. M. Ivančáková koordinátor pre ENV
Piatok 27. apríla 2012 sa uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa zúčastnili žiaci II. stupňa.
Touto recitačnou súťažou si recitátori pripomenuli významnú osobnosť slovenskej literatúry P. O. Hviezdoslava. Svojimi vystúpeniami dokázali, že majú talent i v tejto oblasti.
Výsledky školského kola Hviezdoslavovho Kubína
V kategórii – poézia
1. miesto Dominik Oračko (VIII.A) – J. Rak: Za mamou
2. miesto Kristína Mirgová (VIII.A) – M. Válek: Jesenná láska
3. miesto Radomíra Badžová (VIII.A) – I. Krasko: Otcova roľa
V kategórii – próza
1. miesto Alexandra Badžová (VI.A) -
2. miesto Kristián Badžo (VI.A) -
3. miesto Radoslav Badžo (VI.A) -
Všetkým výhercom srdečne blahoželáme!
Vypracovala: Mgr. Jana Dulebová
Zodpovední: Mgr. Jana Dulebová, Mgr. Ivana Bilá, Mgr. Katarína Mačugová
Dňa 27. apríla si deti materskej školy a žiaci II. B triedy pripomenuli Deň Stromov spoločnými aktivitami: čítanie, rozprávanie básní a tvorbou listnatých stromov. Deti materskej školy a žiaci spoločne pracovali v troch skupinách. Kombinovanou technikou zhotovili tri stromy – smutnú vŕbu, topoľ a lipu.
Aktivitu sme ukončili rozhovorom o ochrane prírody a stromov.
25. apríl 2012 žiaci druhých ročníkov a tretieho ročníka navštívili dopravné ihrisko v Kežmarku. Vozili sa na bicykloch a kolobežkách po ceste so semaforom, prechádzali cez priechod pre chodcov, tiež s prikazujúcim semaforom a takto si upevňovali poznatky o bezpečnom správaní sa na ceste.