Navigácia

  • Deň Zeme

    Deň Zeme

    22.4. V tento deň si pripomíname aká je dôležitá pre nás naša planéta Zem, ktorá slávi svoj sviatok . Učitelia spoločne so žiakmi vyčistili areál školy  a blízke okolie. Takto chceli poukázať  na to, že život na tejto planéte si musíme vážiť , chrániť  a zveľaďovať  ho. 

    Vypracovala: Mgr. M. Ivančáková  koordinátor ENV

    Zem – to je naša matka – živiteľka,

    ktorá dáva všetkému žnúcemu to,

    čo je k životu potrebné.

    Deň Zeme sme si  žiaci II. B triedy s triednou učiteľkou Z. Slamenou pripomenuli pobytom v prírode. Rôznymi aktivitami a hrami, sa naučili, ako sa môžu o svoju zem starať a chrániť ju. Najviac ich zaujala eko-hra Voda, zem, vzduch, oheň, v ktorej spoznali, čo je pre život zvierat potrebné a čo všetko prírodu ničí. V rámci toho, sme si vysvetlili, že odpadky sa nemajú zahadzovať, ale zbierať a ešte aj triediť. Veď predsa všetci chceme žiť v čistom a krajšom prostredí doma aj v okolí školy.

    22. apríl je každoročne venovaný Zemi, preto ho nazývame Dňom Zeme. Pri tejto príležitosti si učitelia a žiaci našej školy pripomenuli tento deň a zrealizovali množstvo aktivít.

    Žiaci II. stupňa tvorili k danej problematike rôzne ekoplagáty, diskutovali o znečisťovaní prostredia a jeho dopadoch na našu Zem. Hodiny literatúry venovali nielen zážitkovému čítaniu básní o Zemi, o vlasti, o domove, ale i tvorbe básničiek. Pozri foto.

    Vypracovala: Mgr. Jana Dulebová

    Zodpovední: učitelia II. stupňa

  • Deň Rómov

    Deň Rómov

    8. apríl Deň Rómov si žiaci II. B triedy s triednou učiteľkou a rodičmi pripomenuli 12.4. na otvorenej hodine čítania. Aktívni rodičia Barborky a Jakuba Oračku, Eduarda Mirgu, Kristiána Oračku, Nikolky Badžovej, Matúša Madžu, nám porozprávali o ich každodennom  živote  a opísali tradície sviatkov a obradov, ktoré sa zachovali až po dnes.

  • DEŇ ZDRAVIA

    DEŇ ZDRAVIA

    7. apríla 2012 sme si pripomenuli  „DEŇ ZDRAVIA“. Pri tejto príležitosti žiaci 4.B a 4.A triedy pod vedením p. uč. Mgr. J. Vaverčákovej a Mgr. A. Bielej, na hodine pracovného vyučovania pripravili 3 druhy šalátov: ovocný, mrkvovo-petržlenový a paprikovo-paradajkový. Žiaci si priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny, rozdelili si úlohy a s chuťou sa pustili do práce. Výsledok bol veľmi chutný a hlavne zdravý. Štvrtáci boli štedrí aj k mladším žiakom, ktorých svojimi šalátmi ponúkli. Táto aktivita sa žiakom veľmi páčila, pretože mali možnosť uplatniť svoje praktické zručnosti, ochutnať svoj produkt, podeliť sa s ním, zhodnotiť svoju prácu a upevniť si medzitriedne vzťahy.

                                                                                               Mgr. J. Vaverčáková , Mgr. A. Biela

    Žiaci II. B triedy pod vedením pani učiteľky Slamenej a asistentky Blanárovej si svetový deň zdravia pripomenuli aktivitou – „Hádaj čo pojedáš“.  Podľa čuchu a chuti  so zatvorenými očami hádali aký druh ovocia – zeleniny zjedli.

    Druhá aktivita bola zameraná na mliečne produkty.  Žiaci si uvarili vanilkový puding, ktorý prichutili a ozdobili ovocím.

     Na záver sme si porozprávali na danú tému .

  • H. CH. Andersen

    H. CH. Andersen

    V duchu H. CH. Andersena sa niesol 2. apríl 2012 v Materskej škole. V príjemnom prostredí a atmosfére sa zišli deti materskej školy a žiaci II. B triedy, aby si spoločne pripomenuli „Medzinárodný deň detskej knihy“ čítaním rozprávok. Z rozprávkovej knižky si deti  vybrali rozprávky:  Malá morská panna, Škaredé káčatko, Palculienka a žiaci ich plynulo  s porozumením a správnou intonáciou prečítali.

    • Jedným zo spôsobov, ako kolektívne čítať knihu je súťaž o najlepšieho čitára. Výkony hodnotila porota zložená zo spolužiakov, aj tí musia sledovať dej. Víťazi boli odmenení. Najlepší čitári II. B – Stanislava Bartošová, Laura Oračková a Barbora Oračková

    Podobným spôsobom sme  realizovali súťaž o najlepšiu reprodukciu prečítaného textu. Postupovali sme tak, že knihu žiaci čítali po častiach a každú časť sme prostredníctvom otázok a odpovedí prerozprávali

  • Najrýchlejší počtár

    Najrýchlejší počtár

    V mesiaci apríl žiaci I. stupňa súťažili o najrýchlejšieho počtára triedy.

    Najrýchlejší počtári tried sú títo žiaci:

    1.A –  Justína Oračková ,  1. B -  Alex Pompa 1. C -   Róbert Badžo , 2. A   - Oračko Marek,     2. B – Mišalková Viktória, 3. A – Badžo Maroš,  3. B  - Oračko Denis , 4. A – Badžová Martina , 4. B – Oračko Gabriel

    Špeciálne triedy:

     2. B šp. – Mirga Eduard,  2. C šp. -   Oračko Ľuboslav         4.  B šp. – Mišalko Adrián

  • Ako sme pracovali na slohovej výchove v IV.A triede

    Ako sme pracovali na slohovej výchove v IV.A triede

    Na slohovej výchove sme mali tému: KONCEPT.

    Keďže bol „DEŇ ZDRAVIA“ a pri tejto príležitosti sme robili šaláty, 

    so žiakmi sme sa rozhodli, že tieto zážitky a skúsenosti využijeme aj na slohovej výchove.

    A tak po ovocno-zeleninových hádankách žiaci napísali koncepty o ovocí a zelenine,

    ktoré neskôr upravili na čistopisy.

  • Zvyky a tradície na Luciu

    Zvyky a tradície na Luciu

    13.12. 2011 sme si pripomenuli zvyky a tradície na LUCIE. Žiačky 4.A triedy pod vedením p. uč. Mgr. Aleny Bielej si pripravili tieto zvyky a pochodili všetky triedy, z ktorých vyháňali v každej triede "ZLÉ" sily, ako to kedysi Lucky robievali. S husími perami, povymetali všetky kúty, ponatierali dvere cesnakom a pri odchode vycúvali z každej triedy. Takouto aktivitou si všetci ľahšie zapamätali, ako sa to kedysi robievalo na dedinách. Prežívaním si žiaci osvojili ľudové tradície.

  • Z rozprávky do rozprávky

    Z rozprávky do rozprávky

    Pri príležitosti Marec – mesiac knihy sa žiaci I. stupňa zapojili do aktivity Z rozprávky do rozprávky. Žiaci si pozreli a prečítali rôzne rozprávky a nakreslili k ním ilustrácie. Z ilustrácií vytvorili leporelá  a vystavili ich v triede.

  • Súťaž v prednese poézie a prózy na I. stupni ZŠ

    Súťaž v prednese poézie a prózy na I. stupni ZŠ

    Dňa 27.3.2012 sa konala súťaž v prednese poézie a prózy v Kežmarku. Žiaci  prvého a druhého ročníka ukázali  svoje schopnosti, nadanie a umelecké cítenie. Prvé miesto obsadila Sára Bačová, druhé miesto – Natália Pištová, tretie miesto – Alžbeta  Oračková.

    Dňa 4.4.2012 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózyv Stráňach pod Tatrami. Prednesu sa zúčastnilo 15 žiakov, ktorí prešli triednym kolom ako najlepší a postúpili do školského kola.

    Umiestnenie žiakov nultého ročníka:

    1. miesto – Matúš Badžo „Srdiečko z lásky“
    2. miesto – Michaela Badžová „Ťažká úloha“
    3. miesto – Kristán Badžo „Ide Anča do školičky“ a Samuel Badžo „Adam v škole nesedel“

    Umiestnenie žiakov v prednese POÉZIE:

    1. miesto - Kamila Oračková „Čimčarára“
    2. miesto – Maroš Badžo „Zlatý lúčik“
    3. miesto ­– Magdaléna Badžová „Ranená breza“ a Dáša Oračková „Moja mama“

    Umiestnenie žiakov v prednese PRÓZY:

    1. miesto – Miloš Badžo „Slimačí domček“
    2. miesto –Kristína Badžová „Uzimená nočná košeľa“
    3. miesto – Kamila Oračková „Ako sa vtáci spriatelili
  • V mesiaci marec – MESIAC KNÍH realizovali štvrtáci nasledovné aktivity:

    Čítanie kníh počas prestávok

    Prestávky medzi vyučovacími hodinami v mesiaci marec žiaci využívali na čítanie kníh. Na začiatku vyučovania si rozdali rôzne knihy zo školskej knižnice, z ktorých si počas prestávok čítali. Neskôr si prečítané príbehy medzi sebou prerozprávali. Pri tejto príležitosti s pomocou vyučujúcej zhotovili aj zaujímavú nástenku.

  • Ako štvrtáci ilustrovali rozprávky – čítanie s porozumením

    Ako štvrtáci ilustrovali rozprávky – čítanie s porozumením

    Na hodine výtvarnej výchovy  si žiaci IV. A vyskúšali prácu ilustrátorov. Každý zo žiakov si vybral krátku rozprávku, či básničku o písmenkách, ktorú si niekoľkokrát pozorne prečítal. Následne si každý premyslel ako by sa dala jeho rozprávka (báseň) výtvarne zobraziť. Potom už pomocou tušu, farieb a vlastnej fantázie vznikali zaujímavé obrázky, ktoré neskôr ostatným žiakom v triede okomentovali. Žiaci skonštatovali, že práca ilustrátorov nie je jednoduchá ale je zaujímavá. A ako sa im darilo? Posúďte sami - viď foto...

  • Medzinárodný deň vody

    Medzinárodný deň vody
    22. 3. 2012

    Žiaci I. a II. stupňa sa s chuťou zapojili do aktivity ,,Medzinárodný deň vody“, ktorej cieľom bolo oboznámiť žiakov s významom vody pre život, naučiť ich šetriť vodou, vytvoriť plagát na tému – Voda zdroj života.

    Žiaci na I. stupni  vytvorili plagáty o vode, o jej význame a spôsoboch ako vodou šetriť. Krásne plagáty upútajú pozornosť nejedného žiaka ako aj návštevníka, preto zdobia chodbu našej školy.

    Na hodinách biológie, ruského a anglického jazyka  žiaci zhotovili plagát na danú tému. Pozreli si na vyučovacej hodine chémie, prezentáciu o dôsledkoch znečistenia vôd a oboznámili sa o tom, ako funguje čistička vody. Viď. foto.

    Vypracovala: Mgr. M. Ivančáková- koordinátor pre ENV

  • Svetový deň vody

    Svetový deň vody

    Žiaci 2. stupňa 22. marca 2012 vytvorili projekty na tému „Svetový deň vody“. Projekty vytvorili pod vedením učiteľov na hodinách biológie, ruského a anglického jazyka. Žiaci si pozreli počas chémie prezentáciu o dôsledkoch znečistenia vôd a oboznámili sa o tom, ako funguje čistička vody. Viď. foto.

    Vypracovala: Mgr. Bilá

    Pri príležitosti SVETOVÉHO DŇA VODY 22.3. 2012 žiaci IV.A a IV.B zhotovili plagáty o vode, o jej význame a o spôsoboch ako vodou šetriť. Krásne plagáty upútajú pozornosť nejedného žiaka ako aj návštevníka, preto zdobia chodbu našej školy.

                                                                                                                     Mgr. A. Biela,

                                                                                                                     Mgr. J. Vaverčáková

  • Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii

    Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii
    21. 3. 2012

    Žiaci 7. ročníka odohrali futbalový zápas proti žiakom SOŠ v Pradiarni.

    Cieľ: Odstraňovanie rasovej diskriminácie na škole.

    Výsledky zápasu: A skupina proti B skupine  5 :  7

                                 A skupina proti SOŠ           2 : 13

                                 B skupina proti SOŠ           5 :  6

    1. miesto SOŠ

    2. miesto B skupina

    3. miesto A skupina

    Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková

  • BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

    BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

    Dňa 20.3.2012 sa naši žiaci: Vladimíra Polhošová, Kamila Bačová a Klaudia Pompová  zúčastnili na dekanátnom (okresnom) kole biblickej olympiády, ktorá bola v ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku. Súťažili z týchto kníh Sv. písma: Starý zákon – kniha Genezis a Nový zákon – Evanjelium podľa sv. Marka, kde sme obsadili krásne desiate miesto. Srdečne blahoželáme. Žiakov pripravoval PaedDr. Marcel Karkoška. Viď foto...

  • Beseda s príslušníkmi polície

    Beseda s príslušníkmi polície

    Dňa 23. 2. 2012 sa žiaci 5. ročníkov zúčastnili na besede  s príslušníkmi polície.

    Cieľ: Boj proti kriminalite v našom okrese.

    Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková

  • Stavajme zo snehu a zeleň na škole

    Stavajme  zo  snehu a zeleň na škole

    V mesiaci február  sa žiaci zapojili  do dvoch aktivít.

    1. Stavajme  zo  snehu.  Cieľom bolo vytvoriť  čo najzaujímavejšie  postavy, alebo stavby zo snehu a  zároveň sa  vyblázniť  do sýtosti  v tomto ročnom období.

    2. Zeleň na škole

    Presádzanie izbových rastlín – skultúrnenie tried.

    Vid. Foto

    Vypracovala:  Mgr. Ivančáková koordinátor ENV

  • Fašiangy a karneval

    Fašiangy a karneval

    Mesiac február sa aj na 2.stupni niesol v duchu karnevalov a fašiangov. Na hodinách výtvarnej výchovy si žiaci zhotovili rôzne karnevalové masky, ktorými si vyzdobili počas fašiangového obdobia svoje triedy. 21. februára 2012 fašiangy vyvrcholili karnevalom v telocvični. Na záver bola ešte spoločná diskotéka s rôznymi súťažami. Za najlepší tanečný pár boli jednoznačne zvolení Kristína Mirgová z VIII.A a Radoslav Badžo zo VI.A, ktorí suverénne vyhrali všetky tanečné súťaže. Viď.foto.

    Vypracovala :  Mgr. Ivana Bilá

  • Znečisťovanie ovzdušia

    Znečisťovanie ovzdušia

    V januári  bola realizovaná aktivita ,,Znečisťovanie ovzdušia  “

    Cieľ  aktivity: Vedieť chápať súvislosti medzi  znečisťovaním  ovzdušia a negatívnym dopadom na  životné prostredie.

    Do aktivity sa zapojili žiaci  I. a II. stupňa ich práce si môžete pozrieť v galérií. Viď. foto

    Vypracovala: Mgr. Ivančáková koordinátor pre ENV

  • Znečisťovanie ovzdušia

    Znečisťovanie ovzdušia

    Žiaci 2. stupňa sa v mesiaci január zapojili v rámci hodín biológie, slovenského a ruského jazyka do aktivity: znečisťovanie ovzdušia. Pod vedením učiteliek vypracovali projekty a výtvarne stvárnili negatívne vplyvy  na životné prostredie, živé organizmy a zdravie ľudí. Plagáty boli následne inštalované v priestoroch chodby. Viď. foto

    Vypracovala: Mgr. Ivana Bilá

strana:

Novinky

Kontakt

  • ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
    05976 Stráne pod Tatrami, 33
  • Kancelária ZŠ s MŠ: 0948 294 299

Fotogaléria