Navigácia

  • Beseda so psychológom

    Beseda so psychológom

    Dňa 24. 1. 2012 sa uskutočnila beseda so žiakmi II. stupňa s psychológom s CPPPaP KK na tému: Výchova k manželstvu a rodičovstvu.

    Cieľ: Viesť k zodpovednosti a včasnej prevencia voči nežiaducemu tehotenstvu.

    Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková

  • Vybíjaná

    Vybíjaná

    16.12.2011 sa žiačky 4.A, 4.B a 5.A zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Slovenskej Vsi. Naše dievčatá si zahrali s dvoma družstva a to so žiačkami zo základnej školy v Spišskej Belej a zo žiačkami zo základnej školy v Slovenskej Vsi. Aj keď sa naše žiačky nedosiahli víťazstvo a umiestnili sa na treťom mieste, potešilo ich, že sa na tejto športovej hre mohli zúčastniť a nadviazať nové kontakty.

  • Vianočný futbalový turnaj

    Vianočný futbalový turnaj

    V rámci tradičných školských aktivít pripravili učitelia II. stupňa pre žiakov V. – IX. ročníka „Vianočný futbalový turnaj“. Zapojilo sa doňho všetkých sedem tried, ktoré súťažili medzi sebou systémom každý s každým. Najlepšiu výkonnosť preukázali žiaci VII. A  triedy, ktorí v turnaji zvíťazili. Na druhom mieste sa umiestnili žiaci IX.A triedy a na treťom mieste skončili žiaci V.A triedy. Aj tento ročník potvrdil, že futbal je medzi žiakmi obľúbeným športom. Pozri foto.

    Vypracovala:  Mgr. J. Dulebová

  • Vianočné vystúpenie žiakov II. stupňa

    Vianočné vystúpenie žiakov II. stupňa

    Dňa 22.12.2011 sa pod vedením učiteľov a žiakov II. stupňa uskutočnila  „Vianočná besiedka“  v Stráňach pod Tatrami.
    Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková
     

  • Týždeň recyklovania odpadov.

    Týždeň recyklovania odpadov.

    Cieľ:  Vytvoriť z odpadu nový produkt.
    Vzbudiť u žiakov pozitívny vzťah k prírode, chrániť a zveľaďovať svoje okolie.
    Žiaci I. stupňa zhotovili pekné práce  z odpadového materiálu/ plast , papier, kov, / napr.: dopravné prostriedky, kvety, zvieratá, postavičky,  výtvarné práce  s vianočnou tematikou.
    Druhý stupeň navštívila p. Procházková , pracovníčka Tanapu, ktorá viedla so žiakmi besedu o recyklovaní  odpadov. Žiaci motivovaní touto prednáškou, na VYT, TECH a ruskom jazyku  vytvorili nový produkt z odpadového materiálu  napr.: anjela, živočíchov, byt.  Zhotovené výrobky  si žiaci vystavili. Pozri foto.
    Zodpovedná: koordinátorka ENV Mgr. M. Ivančáková
     

  • Vianočné práce a výzdoba tried

    Vianočné práce a výzdoba tried

    Žiaci II.stupňa si pod vedením triednych učiteľov a učiteľky výtvarnej výchovy vytvorili práce so zimnými a vianočnými motívmi. Následne si nimi vyzdobili svoje triedy. Za najkrajšie vyzdobenú triedu bola zvolená V.B, pod vedením pani učiteľky Mgr.Jany Dulebovej. Žiaci V.B boli za svoju snahu odmenení tortou.

    Vypracovala: Mgr. I.Bilá

  • Vianočné vystúpenie na námestí v Kežmarku

    Vianočné vystúpenie na námestí v Kežmarku

    Dňa 13. 12. 2011 sa uskutočnilo vystúpenie našich žiakov počas vianočných trhov  na námestí v Kežmarku. Bohatý vianočný program pod názvom „Vianočná vločka“ si žiaci pripravili pod vedením učiteliek Mgr. J. Dulebovej, Mgr. I. Bilej, Mgr. K. Hutyrovej, Mgr. A. Bielej. Ostatní žiaci a učitelia prišli podporiť svojich spolužiakov, ktorí  bez pochýb zožali najviac potlesku. Pozri foto.

    Vypracovala:  Mgr. J. Dulebová

  • Tvorivé dielne, výstava „Vianoce pod Tatrami“ a Gastrodni Hotelovej akadémie

    Tvorivé dielne, výstava „Vianoce pod Tatrami“  a Gastrodni  Hotelovej akadémie

    Žiaci V.A a V.B triedy sa dňa 13. 12. 2011 zúčastnili na tvorivých dielňach v kežmarskom hrade, ktoré boli venované vianočným rodinným zvykom v minulosti a dnes. Žiaci zhotovili prekrásne vianočné ozdoby, ktoré zavesili na stromček na hradnom nádvorí. Spoločne navštívili i výstavnú sieň v galérii Barónka, kde boli inštalované práce žiakov našej školy. V tento deň si pozreli i výstavu cukrárenských výrobkov, studených jedál a slávnostných tabúľ v priestoroch školy Hotelovej akadémie. Pozri foto.

    Zodpovední:  Mgr. J. Dulebová, Mgr. I. Bilá

    Vypracovala:  Mgr. J. Dulebová

  • Exkurzia na SOŠ Biela voda v Kežmarku

    Exkurzia na SOŠ Biela voda v Kežmarku

    Dňa 12.12. 2011 sa končiaci žiaci II. stupňa zúčastnili na exkurzii na SOŠ Biela voda v Kežmarku, kde si pozreli priestory školy a vybavenie dielní. Neskôr sa spoločne s SOŠ  presunuli do kultúrneho strediska v Kežmarku a pozreli si vystúpenie ROMATÁN z KOŠÍC.

    Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková

  • 10. 12. Deň ľudských práv – tvorba plagátu „Práva detí“

    10. 12. Deň ľudských práv – tvorba plagátu „Práva detí“

    Cieľ: Poukázať na právo detí vyrastať v pokojnej a harmonickej rodine, bez alkoholu.
    Zapojili sa žiaci I. stupňa v Kežmarku ul. Slavkovská, kde rozprávali so žiakmi o harmonickej rodine, kreslili plagáty.
    Na tvorbe „Práva detí“ pracovali aj všetci žiaci II. stupňa pod vedením učiteľov: Mgr. Pitoňáková, Mgr. Hutyrová, Mgr Dulebová, Mgr. Mačugová, Mgr. Bilá, Mgr. Jakubiková, Mgr. Lešundaková, Mgr. Štefaňák. Každá trieda pracovala na dvoch právach, zbierali informácie na internete,  kresbou a kolážou vytvorili plagáty, ktoré následne inštalovali v priestoroch chodby a práce spoločne hodnotili žiaci aj učitelia.
     Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková
     

  • Mikuláš na 2. stupni

    Mikuláš na 2. stupni

    Ako každý rok, tak aj tento rok, 6. decembra 2011 už od rána boli žiaci 2. stupňa plní očakávania príchodu Mikuláša. Ten napokon zavítal, ale neprišiel sám. Spolu s čertmi a anjelmi navštívil krásne vyzdobené triedy, kde ho žiaci potešili pekným vinšom či pesničkou. Pozri foto.

    Vypracovala:  Mgr. J. Dulebová

  • Výtvarná výstava „Vianoce pod Tatrami“

    Výtvarná výstava „Vianoce pod Tatrami“

    Žiaci ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami sa zapojili do tvorby výtvarných prác s vianočnou tematikou pod názvom „Vianoce pod Tatrami“, ktorú každoročne organizuje mesto Kežmarok v spolupráci so základnými školami  mesta. Výstavné práce žiakov si návštevníci mohli pozrieť v mesiaci december v galérii „Barónka“ v Kežmarku. Výstava bola veľmi pekná a zaujímavá, ktorá očarila svojimi dobrými nápadmi a k tomu prispela aj naša škola.
    Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
     

  • 1. december – Svetový deň boja proti AIDS

    1. december – Svetový deň boja proti AIDS
    1. 12. 2011

    Cieľ: Poukázať na stúpajúci rast smrteľne chorých na AIDS. Zapojili sa žiaci II. stupňa pod vedením učiteľov : Mgr. Pitoňáková, Mgr. Hutyrová, Mgr Dulebová, Mgr. Mačugová. Žiaci sledovali rôzne prezentácie, diskutovali o pohlavných chorobách, hygiene a stúpajúceho rastu chorých na AIDS v zaostalých krajinách, vyrábali červené stužky, tvorili prezentačné materiály – plagáty.  
    Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková

     

  • Projektové vyučovanie ruského jazyka

    Projektové vyučovanie ruského jazyka

    V mesiaci november sa žiaci VII. A triedy venovali projektovému vyučovaniu ruského jazyka pod vedením učiteľov Mgr. Pitoňákovej a Mgr. Bilej na tému: Bratislava, Moskva.
    Cieľ: Spoznávanie histórie hlavných miest, historických pamiatok, osobností, kultúry, umenia.
    Zodpovedná: Mgr. Pitoňáková, Mgr. Bilá
     

  • Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí

    Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí
    19. 11. 2011

    Výtvarné práce žiakov I. stupňa na tému: „Rodina“

     

    Cieľ: Podporovať a pomáhať týraním  a zneužívaním deťom.

     

    Triedy: 1.A,B,C, 2. C špec. – Oktan- Kežmarok

    Vyučujúce: Mgr. Dziaková, Mgr. Jagáčová, Mgr. Ivančáková, Kočišová

    Dňa 19.11.2011 sme sa venovali prevencii týrania a zneužívania detí. Pri športových aktivitách na  hodinách  kládli dôraz na zdravie a zdravotný  štýl ľudí.“ Lepšie je chorobám predchádzať ako ich liečiť“ a motta: Bohatstvo národa je zdravý a vzdelaný človek. Zvýšenú pozornosť sme venovali informovanosti žiakov o prevencii a zneužívania detí a primárnej prevencii v boji proti drogám.. Žiaci maľovali rodinu . Téma sa žiakom veľmi páčila.

     

    Triedy: 3.A. Mgr. Suchá, 3.B. Mgr. Pitoňáková, 4.A. Mgr. Biela, 4.B. Vaverčáková, 2. A. Mgr. Špinková, 0.C. Mgr. Kočová

     

    Zodpovedná: Mgr. K. Pitoňáková

  • Výstava vtákov

    Výstava vtákov

    Výstava vtákov

    11.11.2011 v tento magický dátum sa žiaci zo Slávkovskej ul. zúčastnili výstavy vtákov, ktorá sa konala v Kežmarku. Nadšenie a radosť bolo vidieť na ich tváričkách.

    Zodpovední: Mgr. M. Dziaková, Mgr.M. Ivančáková, Mgr. D. Jagáčová, Z. Kočišová

  • MŠ - október, mesiac úcty k starším

    MŠ - október, mesiac úcty k starším

    Aj naše deti z MŠ si pre naších starších občanov z našej obce pripravili kultúrny program pod vedením: p.Márii Kostkovej a p.Silvii Mladučkej.

  • MŠ - púšťanie šarkanov

    MŠ - púšťanie šarkanov

    Aj v našej MŠ si deti vyskúšali púšťanie šarkanov. Deti spolu s rodičmi sa snažili o to, aby ten ich šarkan vyletel čo najvyšie a rodičia zároveň hodnotili, ktorý šarkan je najkrajší.

    Počas vychádzky si deti nazbierali opadané lístie, ktoré potom maľovali a otláčali na baliaci papier, ku ktorému namaľovali šaša a povedali si o ňom aj básničku. Touto kolektívnou prácou si deti vyzdobili šatňu.

    Celé aktivity viedli: p.Mária Kostková a p.Silvia Mladučká.

  • MŠ - október, mesiac zdravej výživy

    MŠ - október, mesiac zdravej výživy

    V našej MŠ deti prostredníctvom rôznych edukačných aktivít spoznávali a pomenovali jednotlivé druhy ovocia a zeleniny. Prakticky si vyskúšali zaváranie ovocia a zeleniny, keď vystrihnuté druhy ovocia ukladali do kompótových fliaš a vytvorili kompót. Naučili sa básničky a pesničky o ovocí a zelenine. A nakoniec deti spolu s rodičmi vyrábali a lepili jabĺčka z krčeného krepového papiera.

    Zodpovedné za aktivity: p.Mária Kostková a p.Silvia Mladučká.

  • Výtvarná súťaž

    Výtvarná súťaž

    Chceme, aby bol svet lepší a krajší preto, sme sa zapojili do  celoslovenskej súťaže v literárnej a výtvarnej tvorbe  pod názvom ,, Svet nám – my  svetu“, ktorú organizuje Nadácia Dobrá rómska víla Kesaj. Žiaci I. stupňa sa s chuťou pustili do práce  a výsledkom sú pekné kresby.

    Zodpovední: Mgr. M. Dziaková, Mgr.M. Ivančáková, Mgr. D. Jagáčová, Z. Kočišová

strana:

Novinky

Kontakt

  • ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
    05976 Stráne pod Tatrami, 33
  • Kancelária ZŠ s MŠ: 0948 294 299

Fotogaléria