Dňa 24. 1. 2012 sa uskutočnila beseda so žiakmi II. stupňa s psychológom s CPPPaP KK na tému: Výchova k manželstvu a rodičovstvu.
Cieľ: Viesť k zodpovednosti a včasnej prevencia voči nežiaducemu tehotenstvu.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
16.12.2011 sa žiačky 4.A, 4.B a 5.A zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Slovenskej Vsi. Naše dievčatá si zahrali s dvoma družstva a to so žiačkami zo základnej školy v Spišskej Belej a zo žiačkami zo základnej školy v Slovenskej Vsi. Aj keď sa naše žiačky nedosiahli víťazstvo a umiestnili sa na treťom mieste, potešilo ich, že sa na tejto športovej hre mohli zúčastniť a nadviazať nové kontakty.
V rámci tradičných školských aktivít pripravili učitelia II. stupňa pre žiakov V. – IX. ročníka „Vianočný futbalový turnaj“. Zapojilo sa doňho všetkých sedem tried, ktoré súťažili medzi sebou systémom každý s každým. Najlepšiu výkonnosť preukázali žiaci VII. A triedy, ktorí v turnaji zvíťazili. Na druhom mieste sa umiestnili žiaci IX.A triedy a na treťom mieste skončili žiaci V.A triedy. Aj tento ročník potvrdil, že futbal je medzi žiakmi obľúbeným športom. Pozri foto.
Vypracovala: Mgr. J. Dulebová
Dňa 22.12.2011 sa pod vedením učiteľov a žiakov II. stupňa uskutočnila „Vianočná besiedka“ v Stráňach pod Tatrami.
Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková
Cieľ: Vytvoriť z odpadu nový produkt.
Vzbudiť u žiakov pozitívny vzťah k prírode, chrániť a zveľaďovať svoje okolie.
Žiaci I. stupňa zhotovili pekné práce z odpadového materiálu/ plast , papier, kov, / napr.: dopravné prostriedky, kvety, zvieratá, postavičky, výtvarné práce s vianočnou tematikou.
Druhý stupeň navštívila p. Procházková , pracovníčka Tanapu, ktorá viedla so žiakmi besedu o recyklovaní odpadov. Žiaci motivovaní touto prednáškou, na VYT, TECH a ruskom jazyku vytvorili nový produkt z odpadového materiálu napr.: anjela, živočíchov, byt. Zhotovené výrobky si žiaci vystavili. Pozri foto.
Zodpovedná: koordinátorka ENV Mgr. M. Ivančáková
Žiaci II.stupňa si pod vedením triednych učiteľov a učiteľky výtvarnej výchovy vytvorili práce so zimnými a vianočnými motívmi. Následne si nimi vyzdobili svoje triedy. Za najkrajšie vyzdobenú triedu bola zvolená V.B, pod vedením pani učiteľky Mgr.Jany Dulebovej. Žiaci V.B boli za svoju snahu odmenení tortou.
Vypracovala: Mgr. I.Bilá
Dňa 13. 12. 2011 sa uskutočnilo vystúpenie našich žiakov počas vianočných trhov na námestí v Kežmarku. Bohatý vianočný program pod názvom „Vianočná vločka“ si žiaci pripravili pod vedením učiteliek Mgr. J. Dulebovej, Mgr. I. Bilej, Mgr. K. Hutyrovej, Mgr. A. Bielej. Ostatní žiaci a učitelia prišli podporiť svojich spolužiakov, ktorí bez pochýb zožali najviac potlesku. Pozri foto.
Vypracovala: Mgr. J. Dulebová
Žiaci V.A a V.B triedy sa dňa 13. 12. 2011 zúčastnili na tvorivých dielňach v kežmarskom hrade, ktoré boli venované vianočným rodinným zvykom v minulosti a dnes. Žiaci zhotovili prekrásne vianočné ozdoby, ktoré zavesili na stromček na hradnom nádvorí. Spoločne navštívili i výstavnú sieň v galérii Barónka, kde boli inštalované práce žiakov našej školy. V tento deň si pozreli i výstavu cukrárenských výrobkov, studených jedál a slávnostných tabúľ v priestoroch školy Hotelovej akadémie. Pozri foto.
Zodpovední: Mgr. J. Dulebová, Mgr. I. Bilá
Vypracovala: Mgr. J. Dulebová
Dňa 12.12. 2011 sa končiaci žiaci II. stupňa zúčastnili na exkurzii na SOŠ Biela voda v Kežmarku, kde si pozreli priestory školy a vybavenie dielní. Neskôr sa spoločne s SOŠ presunuli do kultúrneho strediska v Kežmarku a pozreli si vystúpenie ROMATÁN z KOŠÍC.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
Cieľ: Poukázať na právo detí vyrastať v pokojnej a harmonickej rodine, bez alkoholu.
Zapojili sa žiaci I. stupňa v Kežmarku ul. Slavkovská, kde rozprávali so žiakmi o harmonickej rodine, kreslili plagáty.
Na tvorbe „Práva detí“ pracovali aj všetci žiaci II. stupňa pod vedením učiteľov: Mgr. Pitoňáková, Mgr. Hutyrová, Mgr Dulebová, Mgr. Mačugová, Mgr. Bilá, Mgr. Jakubiková, Mgr. Lešundaková, Mgr. Štefaňák. Každá trieda pracovala na dvoch právach, zbierali informácie na internete, kresbou a kolážou vytvorili plagáty, ktoré následne inštalovali v priestoroch chodby a práce spoločne hodnotili žiaci aj učitelia.
Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková
Ako každý rok, tak aj tento rok, 6. decembra 2011 už od rána boli žiaci 2. stupňa plní očakávania príchodu Mikuláša. Ten napokon zavítal, ale neprišiel sám. Spolu s čertmi a anjelmi navštívil krásne vyzdobené triedy, kde ho žiaci potešili pekným vinšom či pesničkou. Pozri foto.
Vypracovala: Mgr. J. Dulebová
Žiaci ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami sa zapojili do tvorby výtvarných prác s vianočnou tematikou pod názvom „Vianoce pod Tatrami“, ktorú každoročne organizuje mesto Kežmarok v spolupráci so základnými školami mesta. Výstavné práce žiakov si návštevníci mohli pozrieť v mesiaci december v galérii „Barónka“ v Kežmarku. Výstava bola veľmi pekná a zaujímavá, ktorá očarila svojimi dobrými nápadmi a k tomu prispela aj naša škola.
Vypracovala : Mgr. Katarína Pitoňáková
Cieľ: Poukázať na stúpajúci rast smrteľne chorých na AIDS. Zapojili sa žiaci II. stupňa pod vedením učiteľov : Mgr. Pitoňáková, Mgr. Hutyrová, Mgr Dulebová, Mgr. Mačugová. Žiaci sledovali rôzne prezentácie, diskutovali o pohlavných chorobách, hygiene a stúpajúceho rastu chorých na AIDS v zaostalých krajinách, vyrábali červené stužky, tvorili prezentačné materiály – plagáty.
Vypracovala: Mgr. Katarína Pitoňáková
V mesiaci november sa žiaci VII. A triedy venovali projektovému vyučovaniu ruského jazyka pod vedením učiteľov Mgr. Pitoňákovej a Mgr. Bilej na tému: Bratislava, Moskva.
Cieľ: Spoznávanie histórie hlavných miest, historických pamiatok, osobností, kultúry, umenia.
Zodpovedná: Mgr. Pitoňáková, Mgr. Bilá
Výtvarné práce žiakov I. stupňa na tému: „Rodina“
Cieľ: Podporovať a pomáhať týraním a zneužívaním deťom.
Triedy: 1.A,B,C, 2. C špec. – Oktan- Kežmarok
Vyučujúce: Mgr. Dziaková, Mgr. Jagáčová, Mgr. Ivančáková, Kočišová
Dňa 19.11.2011 sme sa venovali prevencii týrania a zneužívania detí. Pri športových aktivitách na hodinách kládli dôraz na zdravie a zdravotný štýl ľudí.“ Lepšie je chorobám predchádzať ako ich liečiť“ a motta: Bohatstvo národa je zdravý a vzdelaný človek. Zvýšenú pozornosť sme venovali informovanosti žiakov o prevencii a zneužívania detí a primárnej prevencii v boji proti drogám.. Žiaci maľovali rodinu . Téma sa žiakom veľmi páčila.
Triedy: 3.A. Mgr. Suchá, 3.B. Mgr. Pitoňáková, 4.A. Mgr. Biela, 4.B. Vaverčáková, 2. A. Mgr. Špinková, 0.C. Mgr. Kočová
Zodpovedná: Mgr. K. Pitoňáková
Výstava vtákov
11.11.2011 v tento magický dátum sa žiaci zo Slávkovskej ul. zúčastnili výstavy vtákov, ktorá sa konala v Kežmarku. Nadšenie a radosť bolo vidieť na ich tváričkách.
Zodpovední: Mgr. M. Dziaková, Mgr.M. Ivančáková, Mgr. D. Jagáčová, Z. Kočišová
Aj naše deti z MŠ si pre naších starších občanov z našej obce pripravili kultúrny program pod vedením: p.Márii Kostkovej a p.Silvii Mladučkej.
Aj v našej MŠ si deti vyskúšali púšťanie šarkanov. Deti spolu s rodičmi sa snažili o to, aby ten ich šarkan vyletel čo najvyšie a rodičia zároveň hodnotili, ktorý šarkan je najkrajší.
Počas vychádzky si deti nazbierali opadané lístie, ktoré potom maľovali a otláčali na baliaci papier, ku ktorému namaľovali šaša a povedali si o ňom aj básničku. Touto kolektívnou prácou si deti vyzdobili šatňu.
Celé aktivity viedli: p.Mária Kostková a p.Silvia Mladučká.
V našej MŠ deti prostredníctvom rôznych edukačných aktivít spoznávali a pomenovali jednotlivé druhy ovocia a zeleniny. Prakticky si vyskúšali zaváranie ovocia a zeleniny, keď vystrihnuté druhy ovocia ukladali do kompótových fliaš a vytvorili kompót. Naučili sa básničky a pesničky o ovocí a zelenine. A nakoniec deti spolu s rodičmi vyrábali a lepili jabĺčka z krčeného krepového papiera.
Zodpovedné za aktivity: p.Mária Kostková a p.Silvia Mladučká.
Chceme, aby bol svet lepší a krajší preto, sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže v literárnej a výtvarnej tvorbe pod názvom ,, Svet nám – my svetu“, ktorú organizuje Nadácia Dobrá rómska víla Kesaj. Žiaci I. stupňa sa s chuťou pustili do práce a výsledkom sú pekné kresby.
Zodpovední: Mgr. M. Dziaková, Mgr.M. Ivančáková, Mgr. D. Jagáčová, Z. Kočišová