Dňa 14.10. 2011 - naše pozvanie prijala poľovníčka p. Krempaská M., ktorá svojou besedou zaujala žiakov I. stupňa. Pútavo porozprávala žiakom o ochrane prírody, čo v zime zvieratá potrebujú, ako ich chrániť a nie zabíjať. Priniesla so sebou vypchané zvieratá, ktoré boli dobrou názornou pomôckou. Na záver priniesla psíkov, ktorých si mohli deti pohladkať.
Zodpovedná: koordinátorka ENV – Mgr. M. Ivančáková
4. októbra 2011 sa žiaci 1. stupňa a 8. B. špec. triedy zúčastnili kultúrneho podujatia – Kúzelník Ivan, ktorý svoje umenie predviedol v obecnej sále v našej obci.
Žiaci 4. ročníkov v akcii:
V plnom pracovnom nasadení sa pustili žiaci 4.A a 4.B do jesených prác.
V areáli školy žiaci hrabali lístie, pričom spojili príjemné s užitočným.
Za dobre vykonanú prácu a aktivitu boli žiaci odmenení výbornými známkami.
Jeseň u nás v škole
Jesenná výzdoba chodby v hlavnej budove je vizitkou prác žiakov 1. stupňa a 8.B špec. triedy.
Dňa 27. 10. 2011 sa žiaci, ktorí končia povinnú školskú dochádzku zúčastnili Dňa otvorených dverí na SOŠ Garbiarska v Kežmarku pod vedením výchovného poradcu Mgr. V. Imricha a triednej učiteľky Mgr. K. Pitoňákovej, kde boli oboznámení s možnosťou výberu učebných odborov, prezreli si areál školy a dielne.
Zodpovední: Mgr. Vladimír Imrich, Mgr. Katarína Pitoňáková
Každoročne v mesiaci októbri prejavujeme všetci svoju pozornosť a úctu občanom skôr narodeným. Aj tento rok tomu bolo tak. Dňa 26. októbra 2011 prijali pozvanie starí rodičia našich žiakov, ktorí si pre nich pripravili školskú besiedku ako poďakovanie za všetko krásne a dobré, čo pre svoje vnúčatá urobili a v budúcnosti ešte urobia. Pozri foto ...
Zodpovední: Mgr. Katarína Pitoňáková, Mgr. Katarína Hutyrová
Prečo je kniha priateľom človeka? Odpovede na túto otázku hľadali žiaci V.A a V.B pod pedagogickým dozorom Mgr. J. Dulebovej a Mgr. P. Štefaňáka, počas exkurzie v mestskej knižnici v Kežmarku 20. októbra 2011. Žiaci taktiež navštívili kežmarský hrad, kde absolvovali vyučovaciu hodinu o múzeu.
Pozri foto...
Zodpovední: Mgr. Jana Dulebová
Mgr. Peter Štefaňák
Pod heslom „Ochrana prírody – drogy ohrozujú svet“ sa žiaci 7., 8., 9. ročníka dňa 4. 10. 2011 podieľali na úprave okolia školy v Pradiarni zbieraním odpadkov, zametaním a hrabaním lístia. Cieľom tejto činnosti bolo aktívnou prácou zabrániť myšlienke užívania drog a propagácii drog.
Pozri foto...
Zodpovední: Mgr. Katarína Pitoňáková
Mgr. Jana Dulebová
Dňa 4. 10. 2011 navštívil našu školu kúzelník Ivan, ktorého predstavenie bolo plné kúzel a očarilo nielen žiakov ale i pedagogických zamestnancov.
Pozri foto...
Zodpovední: Mgr. Katarína Pitoňáková
Mgr. Katarína Hutyrová
V slnečný 3. októbrový deň sa uskutočnilo v Mlynčekoch účelové cvičenie žiakov 5. – 9. ročníka. Pred týmto cvičením je dôležitá teoretická príprava pedagogických zamestnancov a žiakov, ktorú sme absolvovali 30. 09. 2011 - učitelia v zborovni školy v Pradiarni a žiaci V.A, V.B, VI.A, VI.B, VII.A, VIII.A, IX.A na 3., 4., 5. a 6. vyučovacej hodine.
Pedagogickí zamestnanci boli rozdelení do jednotlivých stanovíšť podľa obsahového zamerania, kde preverili žiakov otázkami a úlohami, ako sa správať v prípade skutočnej mimoriadnej udalosti či pri rôznych životných situáciách.
Stanovište č. 1: Riešenie mimoriadnych situácií
Zodpovední: Mgr. Peter Štefaňák, Mgr. Katarína Mačugová
Stanovište č. 2: Zdravotná príprava
Zodpovední: Mgr. Jana Dulebová, Mgr. Ivana Bilá
Stanovište č. 3: Pohyb a pobyt v prírode
Zodpovední: Mgr. Katarína Pitoňáková, Mgr. Katarína Hutyrová
Vedúcim účelového cvičenia: Mgr. Vladimír Imrich
Pedagogický dozor VIII.B šp.: Mgr. Božena Jakubiková
Žiaci preukázali dobré teoretické i praktické vedomosti. Pozri foto ...
Vyhodnotenie súťaží podľa tried:
1. IX.A – 8 bodov
2. VIII.B šp., VIII.A – 7 bodov
3. V.B, VI.A – 6 bodov
4. V.A, VI.B, VII.A – 5 bodov
Mesiac: september
Žiaci I. stupňa sa zapojili do aktivity pod heslom ,,Pijeme mlieko odmietame alkohol.
1. Na úvod si premietli film o výrobe mlieka a jeho ďalšom spracovaní
2. Žiaci namaľovali a zhotovili Mliekareň v ktorej sa vyrába mlieko
Zodpovední: učitelia I. stupňa
Dňa 28. septembra 2011 si žiaci II. stupňa pod vedením učiteľov pripomenuli Svetový deň mlieka pod heslom „Pijeme mlieko, odmietame alkohol.“ Žiaci diskutovali o mlieku a mliečnych výrobkoch, kreslili, vymýšľali básničky, príbehy a vymieňali si obľúbené mliečne recepty.
Pozri foto ...
Zodpovední: Mgr. Katarína Pitoňáková
Mgr. Jana Dulebová
Mgr. Ivana Bilá
Mgr. Katarína Hutyrová
Mgr. Božena Jakubiková
Mgr. Katarína Mačugová
Mesiac: september
Počas jesenných dní si žiaci prvého stupňa spríjemnili chvíle púšťaním šarkana. Deti sa do sýtosti vyšantili a tak urobili niečo aj pre svoje zdravie.
Zodpovední: učitelia I. stupňa
Dátum: 22.9. 2011
Trieda: 4.A.
Vyučujúci: Mgr. Biela A.
Názov aktivity: Plagát
Cieľ aktivity: Poznať zásady zdravej výživy, zdravo sa stravovať a zdravo žiť.
Pomôcky: časopisy, reklamné letáky, baliaci papier, lepidlo
Stručný popis:
Po motivačnom rozhovore si žiaci rozdali reklamné letáky a časopisy a vyhľadávali a vystrihovali obrázky zobrazujúce zdravé potraviny. Tie následne nalepili do plagátu, do ktorého vopred ceruzou nakreslili obrysy človeka. Spoločne sme vyvodili zásady zdravej výživy.
V závere aktivity deti zhodnotili priebeh aktivity, čo sa im páčilo, čo nie.
Mgr. Biela Alena
Ani sa nám veriť nechce, že je už koniec leta a prázdniny sú za nami. Pravda, dni sú o niečo kratšie, noci sú už citeľne chladnejšie. Čo nám najväčšmi pripomína jeseň je včasné vstávanie a povinnosť chodiť do školy. O tom, že je tu nový školský rok a prázdniny odleteli kamsi do neznáma nás presvedčilo i slávnostné otvorenie šk. roka 2011/2012 na školskom dvore v Stráňach pod Tatrami. Pozri foto ...
Dňa 28. júna sa v budove Pradiarne uskutočnila rozlúčka s našimi deviatakmi. Nechýbal pri tom tanec a spev, tak, ako sa na pravú rozlúčku patrí. Žiaci si spolu s učiteľmi zaspievali a zatancovali a zaspomínali si na pekné chvíle prežité počas tohto školského roka. Pozri foto...
Žiaci prvého stupňa zo Slávkovskej v Kežmarku absolvovali 27. júna návštevu hasičského záchranného zboru v Kežmarku. Páni hasiči im ukázali nielen výstroj hasičského auta a hasičov, ale im aj predviezli lezenie po cvičnej stene a záchranu raneného. Videli aj centrálu kde dispečeri preberajú telefonáty a vysielajú hasičov na zásahy.Páni hasiči nám odpovedali na všetky otázky za čo im v závere našej návštevy patril potlesk a poďakovanie žiakov.Pozri foto...
Dňa 23. 06. 2011 sa uskutočnila exkurzia žiakov II. stupňa u Hasičov v Kežmarku pod vedením učiteľov Mgr. K. Pitoňákovej, Mgr. K. Hutýrovej, Mgr. V. Imricha, Mgr. J. Lešundákovej, Mgr. P. Štefaňáka. Cieľom tejto akcie bolo spoznať prácu záchranného hasičského zboru. Žiaci boli oboznámení s hasičskou technikou a jednotlivou prácou s prístrojmi a zariadením hasičov. Žiaci sledovali aj výjazd Hasičov k záchrannej akcii.
Dňa 10. 6. 2011 sa žiaci VII. A., VIII. A., IX. A., zúčastnili exkurzie v Kaštieli Strážky pod vedením Mgr. K. Pitoňákovej a Mgr. B. Jakubikovej. Žiaci boli oboznámení s históriou Kaštieľa Strážky a prezreli si nádherné priestory, obrazy a v závere si prezreli nádherný záhradný park.
Miesto: Kežmarok, Pradiarenská 1
Zameranie: Športové hry a súťaže
Čas: 8,00 h – 12,15 h
Správa o akcií:
Triedni učitelia poučili žiakov o bezpečnom správaní počas akcie.
Žiaci dostali balíčky s desiatou, ktorú zjedli v triedach, triedy upratali a nastúpili po triedach pred budovu školy, kde im p. uč. Mgr. Jakubiková poblahoželala k sviatku MDD. Zdôraznila, že deti v niektorých štátoch nemajú šťastné detstvo, pretože nemajú, čo jesť, nechodia do školy, lebo musia pracovať, nemajú dokonca ani pitnú vodu.
Žiaci dostali informáciu o priebehu súťaži:
3. stanovištie - p.uč. Mgr. Imrich: Prekážková jazda s fúrikom
4. stanovištie - p.uč. Mgr. Lešundaková: Vytrvalostný beh 10 min.
p.uč.Mgr. Hutyrová
5. stanovištie - p.uč. Mgr. Štefaňák: Beh na 100 m
Vyhodnotenie tried: 1. miesto: V. A 13 bodov
2. miesto: VI. A 12 bodov
3. miesto: VIII.A 11 bodov
4. miesto: VII.A 10 bodov
V.A 10 bodov
Odmenu za 1.,2. a 3. miesto súťažiaci dostali balíček sladkosti.
V druhej časti žiaci absolvovali turistickú vychádzku po okolí.
V závere si chlapci zahrali futbal s plastovou fľašou na betónovej ploche.
Real Madrid s kapitánom Milošom Bačom proti FC Barcelona s kapitánom Nikolasom Badžom nerozhodne 1 : 1
Stráne pod Tatrami, 01. 06. 2011 Spracovala: Mgr. B. Jakubiková